Poradnik uprawy konopi według Royal Queen Seeds
- Uprawa marihuany krok po kroku
- Podstawy uprawy marihuany
- Wybór nasion
- Jak kiełkować nasiona
- Faza wegetatywna marihuany
- Faza kwitnienia marihuany
- Zbiór marihuany
- Przycinanie, suszenie i konserwacja
- Wybór doniczek i ziemi
-
Uprawa w pomieszczeniu
- Kompletny przewodnik po uprawie marihuany indoor
- Uprawa marihuany: jak ustawić oświetlenie do uprawy indoor
- Kolik Konopných Rostlin Lze Pěstovat Na Jednom Metru Čtverečním?
- Uprawa marihuany indoor: wilgotność względna i temperatura
- Przewodnik po hydroponicznej uprawie marihuany
- Mikrouprawa marihuany: uprawa marihuany na małych przestrzeniach
- Uprawa na zewnątrz
-
Jak uprawiać automatycznie kwitnące odmiany marihuany
- Dowiedz się, jak uprawiać odmiany kwitnące automatycznie: kompletny przewodnik
- Jak uzyskać najwyższe plony przy autokwitnących gatunkach konopi
- Najlepsza gleba do uprawy automatycznie kwitnących odmian marihuany
- Idealny harmonogram światła dla automatycznych odmian cannabis
- Uprawa automatycznie kwitnących odmian marihuany indoor
- Wskazówki dotyczące uprawy automatycznych odmian marihuany outdoor
- Składniki odżywcze i pH
- Rozwiązywanie problemów z marihuaną: składniki odżywcze
-
Rozwiązywanie problemów z marihuaną: uprawa
- Kiełkowanie nasion marihuany – rozwiązywanie problemów
- Jak radzić sobie z Pythium (zgnilizną korzeni) w uprawie cannabis
- Powolny wzrost roślin marihuany i co możesz z tym zrobić
- Jak zapobiegać i korygować wyciąganie się siewek marihuany
- Podlewanie marihuany: jak skorygować nadmierne i niedostateczne podlewanie
- Zrozumienie roślin męskich, żeńskich i hermafrodyt
- Rozpoznawanie i leczenie powszechnych dolegliwości roślin konopi
- Jak ożywić chorą roślinę marihuany
- Jak uniknąć powstawania pleśni podczas suszenia i konserwacji marihuany?
- Jak zapobiegać i leczyć suche i kruszące się liście marihuany
- Co mogą sygnalizować liście roślin konopi
- Przyczyny i rozwiązania problemu żółknących liści marihuany
-
Raporty uprawy odmian marihuany
- Dziennik uprawy HulkBerry Automatic
- Dziennik uprawy Blue Cheese Auto
- Dziennik uprawy Purple Punch Automatic
- Dziennik uprawy Triple G Automatic
- Dziennik uprawy Do-Si-Dos
- Dziennik uprawy Green Gelato Automatic
- Dziennik uprawy Haze Berry Automatic
- Dziennik uprawy Purple Queen Automatic
- Dziennik uprawy Cookies Gelato Automatic
- Dziennik uprawy Sherbet Queen Automatic
- Dziennik uprawy Sweet Skunk Automatic
- Dziennik uprawy Medusa F1
- Trening roślin marihuany
-
Wskazówki dotyczące uprawy marihuany
- Anatomia roślin konopnych
- Jak przechowywać nasiona
- Ile światła słonecznego potrzebują rośliny marihuany uprawiane na zewnątrz?
- Jak kontrolować wyciąganie się roślin marihuany i mu zapobiegać
- Moje rośliny marihuany stają się zbyt wysokie: co powinienem zrobić?
- Czy powinieneś martwić się fioletowymi lub czerwonymi łodygami marihuany?
- Co zrobić, gdy marihuana uprawiana indoor nie kwitnie
- Jak chronić rośliny marihuany przed stresem cieplnym
- Jak stwierdzić, czy twoja żeńska roślina została zapylona
- Uprawa medycznej marihuany
- Mycie pąków: jak czyścić marihuanę
- Zrozumienie wydajności roślin marihuany
Kiedy należy przejść z fazy wegetatywnej do fazy kwitnienia?
Spis treści:
- Zrozumienie przejścia z fazy wegetacji do fazy kwitnienia
- Kiedy przejść na cykl świetlny 12/12
- Przygotowanie do przejścia z fazy wegetatywnej do fazy kwitnienia
- Błędy, których należy unikać podczas zmiany fazy wegetatywnej na fazę kwitnienia
- Co zrobić, jeśli rośliny nie reagują na zmianę?
- Uprawa marihuany: stań się mistrzem wywoływania fazy kwitnienia
Jeśli dopiero zaczynasz poznawać procesy roślin marihuany, prawdopodobnie odkryłeś, że w pewnym momencie swojego życia przechodzą one z fazy wzrostu wegetatywnego do kwitnienia. Nawet jeśli jesteś świadomy tej zmiany, nadal możesz chcieć dowiedzieć się więcej o tym ważnym okresie przejściowym. Określenie optymalnego czasu przejścia roślin marihuany z fazy wegetatywnej do fazy kwitnienia jest istotną decyzją, która może znacząco wpłynąć na ich zdrowie i jakość końcowych plonów.
Wielu hodowców zastanawia się, jaka jest idealna długość fazy wegetatywnej, ilość węzłów, które powinna wykształcić roślina i tego, czy istnieje standardowe podejście do rozpoczęcia kwitnienia. Ten artykuł ma na celu udzielenie odpowiedzi na te pytania, zapewniając kompleksowy przegląd czynników wpływających na tę kluczową fazę.
Zrozumienie przejścia z fazy wegetacji do fazy kwitnienia
Wszystkie rośliny marihuany, które osiągną dojrzałość, w pewnym momencie przejdą z fazy wegetatywnej do fazy kwitnienia. Niektóre zrobią to naturalnie w wyniku przebywania na słońcu, inne zrobią to automatycznie w oparciu o genetycznie zakodowany wewnętrzny zegar, a jeszcze inne – uprawiane w pomieszczeniach – będą potrzebowały pomocy, aby dokonać tej zmiany.
Nauka stojąca za zmianą na fazę kwitnienia
Przejście z fazy wegetatywnej do fazy kwitnienia to proces, który jest w większości determinowany przez fotoperiod – liczbę godzin światła i ciemności, na które roślina jest wystawiona każdego dnia. Nie dotyczy to roślin automatycznie kwitnących, które zawierają genetykę ruderalis.
W kontrolowanych środowiskach, takich jak uprawy indoor, ustawienie cyklu naświetlania na 12 godzin światła i 12 godzin ciemności inicjuje kwitnienie roślin fotoperiodycznych. W naturze, rośliny konopi zaczynają wytwarzać kwiaty, gdy liczba godzin dziennych spada poniżej 12. Ta zmiana światła sygnalizuje koniec lata i nadchodzącą zimę, w której zimno zabije rośliny. Dlatego też w tym momencie wchodzą one w fazę kwitnienia, która powoduje, że rośliny żeńskie wytwarzają kwiaty (i nasiona), a rośliny męskie wytwarzają woreczki pyłkowe. W ten sposób powstaje następne pokolenie roślin marihuany.
Gdy rośliny żeńskie umierają, kwiaty wysychają, a nowo utworzone nasiona spadają na ziemię, gdzie niektóre z nich wykiełkują następnej wiosny.
Indica, sativa, ruderalis: jak genetyka wpływa na zmianę faz
Genetyka odgrywa znaczącą rolę w tym, jak rośliny marihuany reagują na zmiany w cyklu świetlnym. Odmiany automatycznie kwitnące – pochodne Cannabis ruderalis – nie wymagają żadnych zmian w czasie ekspozycji na światło aby zakwitnąć; kwitną automatycznie w zależności od wieku. Wynika to z faktu, że pochodzą one z północnych regionów Syberii i okolicznych regionów, gdzie poziom światła jest bardzo wysoki przez całe lato, a następnie nagle nadchodzi zima. Dlatego też rośliny w tych regionach przystosowały się do automatycznego kwitnienia, zamiast polegać na ilości światła. W nowoczesnych odmianach marihuany ta cecha genetyczna została wykorzystana do stworzenia krótko żyjących, wytrzymałych odmian marihuany, które nie muszą być „przestawiane” na fazę kwitnienia, ponieważ robią to same.
Odmiany fotoperiodyczne indica i sativa będą wymagały przestawienia na fazę kwitnienia w przypadku uprawy indoor lub naturalnie zakwitną na zewnątrz, gdy wskaże im na to pora roku. Istnieją jednak pewne znaczące różnice między genetyką indica i sativa, jeśli chodzi o przejście do fazy kwitnienia.
Odmiany indica zazwyczaj osiągają gotowość do kwitnienia szybciej niż odmiany sativa, często wymagając krótszego okresu wegetacji, aby osiągnąć idealny kształt i rozmiar. Wynika to z faktu, że odmiany indica zazwyczaj pochodzą z chłodniejszych części świata, podczas gdy odmiany sativa preferują regiony tropikalne, gdzie nie muszą się spieszyć. Jednakże w ograniczonych przestrzeniach lub gdy pożądane są szybsze cykle, skrócenie fazy wegetatywnej odmian sativa jest możliwe, aczkolwiek potencjalnie kosztem wielkości plonów.
Kiedy przejść na cykl świetlny 12/12
Przejście na cykl świetlny 12/12 ma ogromne znaczenie dla stymulowania fazy kwitnienia w odmianach fotoperiodycznych. Poniżej postaramy się odpowiedzieć na pytanie, kiedy dokonać tej zmiany. Ostatecznie będzie to zależeć od czynników związanych z konkretną odmianą, przestrzenią do uprawy i wymaganiami.
- Genetyka i wyciąganie się roślin w fazie kwitnienia
- Zrozumienie profilu genetycznego roślin jest bardzo ważne, ponieważ niektóre odmiany intensywnie rosną w ciągu około tygodnia po przełączeniu cyklu oświetlenia na 12/12. Ten okres wyciągania się roślin w fazie kwitnienia może być korzystny lub problematyczny, w zależności od dostępnego miejsca i celów hodowcy. Jeśli nie planujesz stosować technik treningowych w celu utrzymania kontrolowanego wzrostu roślin, powinieneś dać roślinom mniej czasu na wegetację, aby upewnić się, że nie urosną zbyt dużo po zmianie cyklu.
- Techniki treningowe
- Jak już wspomnieliśmy, stosowanie różnych technik uprawy roślin również wpływa na optymalną długość fazy wegetatywnej. Techniki takie jak trening niskiego stresu (LST) lub screen of green (ScrOG) mogą zachęcać do wcześniejszego kwitnienia w celu kontroli rozmiaru roślin i optymalizacji ekspozycji na światło, podczas gdy metody wiążące się z większym stresem, takie jak topping lub super cropping, mogą wymagać dłuższego okresu wegetacji, aby roślina mogła w pełni zregenerować się przed kwitnieniem.
Ten ostatni punkt jest wyjątkowo ważny. Jeśli stosujesz techniki wysokiego stresu, musisz dać swoim roślinom co najmniej dodatkowe dwa tygodnie w fazie wegetacji, aby miały czas na prawidłową regenerację. Jeśli nie dasz im tego czasu, wyrządzisz więcej szkody niż pożytku. Z tego właśnie powodu nie zaleca się stosowania wysokostresowych technik treningowych na automatycznie kwitnących roślinach, ponieważ nie będą one miały wystarczająco dużo czasu na regenerację przed przejściem do fazy kwitnienia. - Szybkość i dyskrecja
- Dla hodowców, dla których priorytetem jest szybkość lub dyskrecja, wybór odmian znanych z szybkiego przechodzenia od nasion do kwiatów ma ogromne znaczenie, ponieważ mogą one szybko rozwinąć znaczne rozmiary bez większych poświęceń, jeśli chodzi o plony.
Można to osiągnąć na dwa sposoby. Można uprawiać szybko rosnące odmiany indica i wcześnie wywoływać fazę kwitnienia, aby zachować ich niewielkie rozmiary, lub uprawiać rośliny automatycznie kwitnące, które przejdą przez cały cykl życia w ciągu siedmiu lub ośmiu tygodni. W dzisiejszych czasach, jeśli szybkość i dyskrecja są twoimi priorytetami, to rośliny automatycznie kwitnące są prawdopodobnie najlepszym wyborem. - Optymalne plony
- Aby zmaksymalizować plony, zwłaszcza w ograniczonych przestrzeniach, należy pamiętać o optymalizacji wysokości i struktury roślin. Im więcej skupisk pąków jest wystawionych na działanie światła, tym większe są potencjalne plony. Aby to osiągnąć, można dostosować długość okresu wegetacyjnego. Im dłużej rośliny wegetują, tym większe się stają. Można to zaobserwować w przypadku monstrualnych roślin, które mają miesiące na wegetację na zewnątrz i stają wysokie jak drzewa, dając absurdalne ilości pąków.
- Dostępna przestrzeń
- Dostępna przestrzeń do uprawy może często dyktować, kiedy przejść do fazy kwitnienia, ponieważ każda roślina musi mieć wystarczająco dużo miejsca, aby rozwijać się bez potrzeby konkurowania o światło czy składniki odżywcze i zapewnić zdrowy wzrost oraz optymalne plony.
W związku z tym istotne jest utrzymanie dobrego przepływu powietrza, aby zapobiec wysokiej wilgotności i zmniejszyć ryzyko rozwoju grzybów i bakterii. Co więcej, bez odpowiedniej przestrzeni światło będzie miało trudności z przeniknięciem przez baldachim i może się okazać, że rośliny zostaną pozbawione fotonów. Należy pamiętać, że większość odmian przechodzi znaczny wzrost tuż po rozpoczęciu kwitnienia, więc nie należy czekać, aż wypełnią przestrzeń przed dokonaniem zmiany.
Przygotowanie do przejścia z fazy wegetatywnej do fazy kwitnienia
Odpowiednie przygotowanie może znacznie ułatwić przejście z fazy wegetatywnej do fazy kwitnienia, zwiększając dobrą reakcję rośliny oraz ogólną ilość i jakość plonów. Przygotowanie nie wymaga wiele pracy, ale przyniesie korzyści, więc nie oszczędzaj na tym kroku.
-
Dostosuj oświetlenie
Dostosowanie konfiguracji oświetlenia do etapu kwitnienia obejmuje nie tylko zmianę cyklu oświetlenia, ale także zapewnienie, że intensywność i spektrum światła są odpowiednie do wspierania intensywnego rozwoju kwiatów.
Jeśli korzystasz z oświetlenia LED, które polecamy, ten krok jest dość łatwy. Dobrej jakości lampy najprawdopodobniej będą miały ustawienia „wegetacji” i „kwitnienia”. Ustawienie „wegetacji” będzie emitować więcej niebieskiego światła, odzwierciedlając wiosnę i lato, podczas gdy ustawienie „kwitnienia” będzie emitować więcej czerwonego światła, odzwierciedlając późne lato i jesień. Inne lampy, takie jak lampy HID, mają osobne lampy do wegetacji (metalohalogenkowe) i kwitnienia (wysokoprężne sodowe).
-
Zmiana składników odżywczych na odpowiednie dla fazy kwitnienia
W miarę, jak roślina przechodzi w kolejne fazy, wymaga różnych stężeń składników odżywczych. Fosfor i potas są ważniejsze podczas kwitnienia i pomagają rozwinąć silne, zdrowe kwiaty. Z drugiej strony, zapotrzebowanie na azot jest mniejsze. Nawozy zaprojektowane dla fazy kwitnienia zawierają niezbędne proporcje, więc należy postępować zgodnie z instrukcjami.
Dla porównania, proporcje NPK dla różnych etapów są następujące:
- faza wegetatywna: 3:1:1;
- wczesne kwitnienie: 1:3:2;
- późne kwitnienie: 0:3:3.
-
Radzenie sobie z wyciągnięciem się roślin
Kontrola wyciągania się roślin za pomocą technik takich jak defoliacja lub dostosowanie intensywności światła może pomóc w utrzymaniu zwartego rozmiaru roślin i ułatwić uprawę. Można to również osiągnąć poprzez zastosowanie technik treningowych.
Wszystkie techniki kontroli wyciągania najlepiej stosować zanim roślina zacznie się wyciągać. Reagowanie w trakcie wyciągania się nigdy nie jest optymalne. Ponadto, jeśli zareagujesz w sposób, który stresuje roślinę, musisz dać jej więcej czasu na wzrost, zanim przestawisz ją na fazę kwitnienia.
-
Kontrola wilgotności
Faza kwitnienia często wymaga niższych poziomów wilgotności, aby zapobiec pleśni i wspierać optymalną transpirację, która jest niezbędna do pobierania składników odżywczych i wzrostu. Wilgotność można utrzymać na niskim poziomie za pomocą wentylatora i/lub pełnego systemu wentylacji. Nieruchome powietrze stanie się wilgotne i będzie sprzyjać rozwojowi patogenów. Przy dobrej konfiguracji, kontrola wilgotności powinna być dość prosta.
-
Defoliacja
Defoliacja może poprawić penetrację światła i przepływ powietrza do niższych gałęzi, pomagając w bardziej równomiernym rozwoju pąków i zmniejszając ryzyko problemów związanych z wilgocią. Technika ta jest korzystna w przygotowaniach do kwitnienia, a także w fazie kwitnienia, ponieważ może pomóc przekierować energię rośliny na produkcję pąków.
Błędy, których należy unikać podczas zmiany fazy wegetatywnej na fazę kwitnienia
Poniżej znajduje się kilka typowych błędów, których ofiarami padają hodowcy podczas przechodzenia z fazy wegetatywnej do fazy kwitnienia.
-
Zbyt dużo lub zbyt mało światła
Zapewnienie odpowiedniej ilości światła jest bardzo ważne – to prawie oczywiste. Zbyt mała ilość może prowadzić do rzadkich, przewiewnych pąków, podczas gdy zbyt duża może stresować rośliny, prowadząc do takich problemów jak wybielanie lub stres cieplny.
Odpowiednie oświetlenie wymaga dwóch kroków. Po pierwsze, musisz mieć odpowiedni rodzaj świateł – powinny być wystarczająco mocne i emitować odpowiednie spektrum światła. Wszystkie dobrej jakości lampy do uprawy to zapewniają. Po drugie, i jest to bardziej zależne od ciebie, muszą one być prawidłowo ustawione. Zawieszone zbyt blisko roślin, będą zbyt mocne; zbyt daleko, będą zbyt słabe.
Diody LED mogą znajdować się dość blisko roślin, ponieważ jest mało prawdopodobne, że je spalą lub wybielą. Powinny one jednak być wystarczająco daleko, aby uzyskać dobre rozproszenie światła. Zalecane odległości różnią się nieco w zależności od modelu, więc sprawdź instrukcje producenta, aby wiedzieć, jak ustawić swoje lampy.
Światła HID stanowią większe ryzyko, jeśli chodzi o wybielanie i spalanie. Powinny one być umieszczone w odległości od 25 cm do 55 cm od roślin, w zależności od ich mocy.
-
Nadmiar azotu
W okresie przejściowym niezbędne jest ograniczenie azotu na rzecz fosforu i potasu. Jeśli nie dokonasz tej korekty, jednocześnie przekarmisz swoją roślinę i nie dożywisz jej. Będzie ona narażona na zbyt dużą ilość składników odżywczych, lub na ich blokadę z powodu zbyt dużej ilości azotu, ale także będzie produkować niewystarczające kwiaty z powodu niedoboru potasu i fosforu. Dokonaj więc tej zmiany!
-
Zbyt wczesna lub zbyt późna zmiana
Czas zmiany ma kluczowe znaczenie dla maksymalizacji plonów i wydajności. Zbyt wczesna zmiana może sprawić, że rośliny nie będą wystarczająco dojrzałe, aby optymalnie zakwitnąć; zbyt późna zmiana może sprawić, że rośliny przerosną lub zmarnują energię na niepotrzebny wzrost.
To, kiedy dokonać zmiany, zależy od wielkości przestrzeni, pożądanego całkowitego czasu uprawy, charakterystyki konkretnej odmiany (odmian), które uprawiasz, oraz pożądanych końcowych plonów.
Co zrobić, jeśli rośliny nie reagują na zmianę?
Czasami, pomimo naszych najlepszych starań, rośliny nie przechodzą płynnie do fazy kwitnienia. Jeśli tak się stanie, rozważ zmianę warunków uprawy i zapoznaj się z naszymi artykułami, aby uzyskać więcej informacji:
- Rozwiązywanie problemów indoor: „Co zrobić, gdy marihuana uprawiana indoor nie kwitnie”
- Problemy uprawy na zewnątrz: „Wywoływanie kwitnienia u roślin cannabis uprawianych outdoor”
Uprawa marihuany: stań się mistrzem wywoływania fazy kwitnienia
Dzięki kompleksowemu zrozumieniu przejścia z fazy wegetatywnej do fazy kwitnienia, jesteś dobrze przygotowany do uzyskania optymalnych wyników. Dostosowując techniki uprawy w oparciu o genetykę roślin, charakterystykę przestrzeni do uprawy i indywidualne potrzeby roślin, można skutecznie poprawić zdrowie roślin i zmaksymalizować plony. Pozostań elastyczny, uważnie monitoruj swoje rośliny i bądź gotowy na dostosowanie swojego podejścia w miarę ich rozwoju.
Przewodnik po uprawie – wyszukiwarka treści
- Uprawa marihuany krok po kroku
- Podstawy uprawy marihuany
- Wybór nasion
- Jak kiełkować nasiona
- Faza wegetatywna marihuany
- Faza kwitnienia marihuany
- Zbiór marihuany
- Przycinanie, suszenie i konserwacja
- Wybór doniczek i ziemi
-
Uprawa w pomieszczeniu
- Kompletny przewodnik po uprawie marihuany indoor
- Uprawa marihuany: jak ustawić oświetlenie do uprawy indoor
- Kolik Konopných Rostlin Lze Pěstovat Na Jednom Metru Čtverečním?
- Uprawa marihuany indoor: wilgotność względna i temperatura
- Przewodnik po hydroponicznej uprawie marihuany
- Mikrouprawa marihuany: uprawa marihuany na małych przestrzeniach
- Uprawa na zewnątrz
-
Jak uprawiać automatycznie kwitnące odmiany marihuany
- Dowiedz się, jak uprawiać odmiany kwitnące automatycznie: kompletny przewodnik
- Jak uzyskać najwyższe plony przy autokwitnących gatunkach konopi
- Najlepsza gleba do uprawy automatycznie kwitnących odmian marihuany
- Idealny harmonogram światła dla automatycznych odmian cannabis
- Uprawa automatycznie kwitnących odmian marihuany indoor
- Wskazówki dotyczące uprawy automatycznych odmian marihuany outdoor
- Składniki odżywcze i pH
- Rozwiązywanie problemów z marihuaną: składniki odżywcze
-
Rozwiązywanie problemów z marihuaną: uprawa
- Kiełkowanie nasion marihuany – rozwiązywanie problemów
- Jak radzić sobie z Pythium (zgnilizną korzeni) w uprawie cannabis
- Powolny wzrost roślin marihuany i co możesz z tym zrobić
- Jak zapobiegać i korygować wyciąganie się siewek marihuany
- Podlewanie marihuany: jak skorygować nadmierne i niedostateczne podlewanie
- Zrozumienie roślin męskich, żeńskich i hermafrodyt
- Rozpoznawanie i leczenie powszechnych dolegliwości roślin konopi
- Jak ożywić chorą roślinę marihuany
- Jak uniknąć powstawania pleśni podczas suszenia i konserwacji marihuany?
- Jak zapobiegać i leczyć suche i kruszące się liście marihuany
- Co mogą sygnalizować liście roślin konopi
- Przyczyny i rozwiązania problemu żółknących liści marihuany
-
Raporty uprawy odmian marihuany
- Dziennik uprawy HulkBerry Automatic
- Dziennik uprawy Blue Cheese Auto
- Dziennik uprawy Purple Punch Automatic
- Dziennik uprawy Triple G Automatic
- Dziennik uprawy Do-Si-Dos
- Dziennik uprawy Green Gelato Automatic
- Dziennik uprawy Haze Berry Automatic
- Dziennik uprawy Purple Queen Automatic
- Dziennik uprawy Cookies Gelato Automatic
- Dziennik uprawy Sherbet Queen Automatic
- Dziennik uprawy Sweet Skunk Automatic
- Dziennik uprawy Medusa F1
- Trening roślin marihuany
-
Wskazówki dotyczące uprawy marihuany
- Anatomia roślin konopnych
- Jak przechowywać nasiona
- Ile światła słonecznego potrzebują rośliny marihuany uprawiane na zewnątrz?
- Jak kontrolować wyciąganie się roślin marihuany i mu zapobiegać
- Moje rośliny marihuany stają się zbyt wysokie: co powinienem zrobić?
- Czy powinieneś martwić się fioletowymi lub czerwonymi łodygami marihuany?
- Co zrobić, gdy marihuana uprawiana indoor nie kwitnie
- Jak chronić rośliny marihuany przed stresem cieplnym
- Jak stwierdzić, czy twoja żeńska roślina została zapylona
- Uprawa medycznej marihuany
- Mycie pąków: jak czyścić marihuanę
- Zrozumienie wydajności roślin marihuany